5.00 / 1 oy

D-Smart Üyeliği İptali Şikayeti

D-Smart üyeliğimi geçtiğimiz yıl iptal ettirmeye karar vermiştim ama üyeliğimi iptal ettirebilmem için hesapladıkları cayma bedelini ödemek yerine taahhüt sürem doluncaya kadar üye kalmaya karar verdim, taahhüt sürem dolunca da hemen müşteri hizmetlerini arayarak üyeliğimi nasıl iptal ettirebileceğimi sordum. Uzun denemeler ve beklemeler sonucunda bağlanabildiğim müşteri hizmetleri yetkilisi bana üyelik iptali ile ilgili dilekçe yazmamı ve nüfus cüzdanı fotokopim ile birlikte kendilerine faks çekmemi söyledi. Faks dediğimiz teknolojinin ne zamanlardan kaldığı zaten malum, sistemlerine kayıt olurken her türlü kolaylığı sağlayan firmalar nedense kendilerinden ayrılmak istediğinizde türlü türlü zorluk çıkartmaya başlıyorlar. Acaba bu şekilde müşteriyi üyeliklerini iptal etmekten nasıl vazgeçirebileceklerini düşünüyorlar onu da merak ediyorum. Neyse kırtasiye buldum, faks gönderdim hepsi tamam. Faksı gönderebilmek için de saatlerce beklemenşz gerekiyor bu arada, hatları sürekli meşgul. Sonra faksınız bize ulaşamdı diyerek birkaç kez daha gönderttiler ve bana bir fatura daha yansıtmayı başardılar. Şimdi de kutuyu alıp bir bayiye teslim etmek için halen iptal işlemlerinin tamamlanmasını bekliyorum.

Tüketici hakları konusunda bu kadar bilinçlenmiş, devlet tarafından e-ticarette bile hakları bu kadar korunur bir hale gelmişke şikayetvar'da hakkında binlerce şikayet olan bir firmanın böyle haksız kazanç elde etme çabalarına neden devlet halen müdahale etmiyor? Ben kendi adıma tüm belgelerimi derleyerek resmi şikayette bulunacağım. 

S_Operator

17.09.2020 11:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
D-Smart Üyeliği İptali Şikayeti

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.