5.00 / 1 oy

15 Dönüm Araziyi Sürmek İçin Traktör Tavsiyesi

Merhabalar, 15 dönümlük bir araziyi sürmek için artık traktör almak gerektiğine kanaat getirdik ama traktör konusunda her kafadan farklı bir ses çıkıyor. 50'lik bir makine yeterli diyorlar mesela ama kaç beygir olması gerektiği konusunda yeterince bilgi sahibi olan kimse yok. Örneğin 26 beygirlik 4x4 Solis makineler yeter diyen de var yetmez diyen de.

Bir diğer konu ise, ikinci el araba fiyatlarının çok hızlı artması konusu çok gündem oldu ama bu arada aynı oranda tarımsal makinelerin de fiyatları artmış vee bu konu hiç gündeme gelmemiş. Birkaç ay önce favoriye eklediğim 20.000 TL'lik makineler için şu an 50.000 TL gibi fiyatlar isteniyor.

Hobici birisi olarak tarım arazisinin bakımlı kalması için bir miktar yatırım yapmayı göze alacağım gibi görünüyor ama lükse kaçmadan işimi görecek yeterlilikte, hesaplı ve kaliteli bir traktör tavsiyesi verebilecek kimse varsa çok memnun olurum.

Hüseyin.Turan

19.08.2020 22:26

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
15 Dönüm Araziyi Sürmek İçin Traktör Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.