5.00 / 1 oy

Televizyon ekranı temizlemek için en doğru ekipman nedir?

Tyler Durden'ın da dediği gibi aslında sahip olduğunuzu zannettiğiniz eşyalar size sahip olurlar. Eskiden hayat daha kolaydı gibi geliyor artık bana. Yere telefon düşünce kazağınızın kol kısmıyla ekranını siler geri masaya koyardınız ya da arabanız kirlendiğinde benzin aldıktan sonra makineye sokar 1 TL'ye yıkatırdınız. Şimdi arabanın boyazı zarar görmesin diye özel fıskiyelere ve köpüklere sahip olduğunu iddia eden araç yıkama istasyonlarına araç başına minimum 30 TL para bayılıyoruz ama nedense bu bilinç seviyesi fiş istemeye sıra gelince kayboluyor, adamlar vergi ödemeden bir dünya para kazanıyor. Neyse, konuyu dağıtmayalım.

Dedemizin evindeki eski tüplü televizyonun ekranında parmak izi olması gibi bir durum muhtemelen başımıza hiç gelmiyordu, en fazla dantelin altında biriken tozları almak için nemli bir havlu kağıt ile birkaç ayda bir şifaen bir tozu alınıyordu. Ama uzay biliminden hallice teknolojilerle donatılmış olan kocaman lcd ve plazma televizyon ekranlarına dokunmaya korkuyorum çünkü sanki televizyon ekranı değil istihbarat kuruluşunun parmak izi alma departmanı. Daha dokunmaya kalmadan parmağımdaki bütün izler 4K olarak ekrana yapışıyor ve arkadan gelen HDR destekli rengarenk parlaklık da bu izi dikkate almadan durulamaz bir şekilde ön plana çıkartıyor. Tamam neyse soruya geliyorum.

Bugünün televizyon ekranı teknolojileri için nasıl bir bez ve sıvı kullanmamız gerekiyor? Eski yöntemlerle yumuşak bir havlu kağıda ya da mendile azıcık su damlatıp nemlendirince bu sefer de silme izi ekranda kalıyor. Nokta iz kalmadan temizlik yapmak için daireler halinde mi silmek gerek yoksa yukarıdan aşağı esnaf lokantası camını siler gibi mi temizlik yapmamız gerekiyor? Bir de neden bu işler bu kadar zor?

maltinok

08.10.2019 20:59

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Mayıs 2022 03:59
    0

    kendi deneyimlerime dayanarak nemli bez ama bezin temiz olması lazım, yoksa televizyonda iğrenç lekeler bırakır. bir de nem oranının çok az olması lazım

  • 14 Mayıs 2022 04:28
    0

    ekran temizleyici ürünlerden bir çoğunu kullanmış birisi olarak ben de sadece su kullanma taraftarıyım, hatta ekran temizleme bezlerinden varsa nemli olmasına bile gerek yok tozları çok güzel alıyorlar kuru kuru

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Televizyon ekranı temizlemek için en doğru ekipman nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.