5.00 / 1 oy

Progressive Müzik Sevenlerin Takip Etmeleri Gereken Siteler

Progressive rock müziği ve uzantılarını (kraut-psych-jazz-prog) seven benim gibi kişiler için özellikle geçmişte araştırmalar yapmak çok keyifli bir uğraştır, bu araştırmaları sizden daha önce yapan sayılı kaynağa denk gelebilmek ise bulunmaz bir nimettir. Youtube'da progressive müzik konusunda müzik tarihi açısından araştırma yaparak içerik üreten kanalların geneli hep aynı listeleri vermekle yetindikleri için bu tür kanallara uzun zamandır zaman ayırıp da bakmıyordum, sonradan denk geldiğim bir blogda ise hayatımda hiç duymadığım mükemmel progressive rock eserlerine ulaşınca bu sitenin adını vermek de bir nevi vazife olmuş oldu. Takip etmeniz gereken sitelerden birisi olarak not almanızı öneririm GentleOctopus.

İkincisi ise 3 hafta kadar önce 2 tane video eklemiş ve devamının da geleceğini umduğum bir youtube kanalı var. Kanalın adı ise Demir Kelebek.GentleOctopus sitesinde Demir Kelebek videolarını görünce muhtemelen aynı kişi tarafından hazırlandığını tahmin ediyorum.

Spotify'ın ve wikipedia'nın derinliklerinde progressive albümleri aramak her zaman çok keyifli olacak ama bu gibi bilgi birikimlerinden de faydalanmak isteriz :)

Sitede gördüğüm bazı ilgili yazılar da şu şekilde:

bkz: Flüt Kullanan Progressive Rock Grupları

bkz: Dinleyecek Progressive rock albümleri arayanlar için bilinmedik mükemmel albümler

bkz: Progressive rock dinlemeye başlayacaklar için 10 albüm tavsiyesi

bkz: 2019'un en iyi progressive rock albümleri

bkz: King Crimson'ın en güzel parçası hangisi?

bkz: Gelmiş geçmiş en iyi progressive rock albümleri

bkz: Rush'ın en güzel parçası hangisi?

AchelousGameDev

08.01.2021 22:14

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • aky
    9 Mart 2022 07:38
    0

    açıkçası hangi müzik türü olursa olsun artık spotify ve son release'leri takip etmek benim için yeterli oluyor, pek bir yeni albüm kaçırdığımı da düşünmüyorum bu sayede

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Progressive Müzik Sevenlerin Takip Etmeleri Gereken Siteler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.