5.00 / 1 oy

Xiaomi telefonlarda çekilen fotoğraflarda cihaz ismini kaldırmak

Xiaomi telefonlarla çekilen fotoğraflarda cihaz tarafından eklenen cihaz modeli yazısının ismi cihaz etiketi olarak geçiyor. Telefonlarının ayarlar bölümünü kurcalamayan kişiler de bu özelliği telefonun değiştirilemez bir özelliği sanıyorlar ve sürekli olarak her çektikleri fotoğrafa da telefon modellerinin adını mecburen yazdırmış oluyorlar.

Xiaomi marka bir akıllı telefonunuz varsa ve bu telefon tarafından eklenen cihaz modeli yazılarının fotoğraflarınıza eklenmemesini istiyorsanız tek yapmanız gereken, telefonun ayarlar menüsünden cihaz etiketini gösterme seçeneğini seçmek. Cihaz etiketi özelliği de kamera ayarları menüsü altında yer alıyor. Farklı modellerde farklı menü yollarından gitmek gerekeceği için kendi telefonumun menü yolunu yazmıyorum. Ama en azından bu yazıları kaldırabileceğinizi ve bunun çok basit bir işlem olduğunu bilmeniz yeterli diye düşünüyorum.

Xiaomi telefonların kameralarının rakipleri ile eşdeğer kalitede fotoğraflar çekebiliyor olduğunu düşünerek bu kısa bilgi yazısını paylaşmak ve kamerasını sırf bu yazı yüzünden kullanmak istemeyen arkadaşları bilgilendirmek istedim.

fatih55

02.10.2020 22:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi telefonlarda çekilen fotoğraflarda cihaz ismini kaldırmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.