5.00 / 1 oy

GoDaddy This program is blocked by group policy hatası

Asp.net ile hazırladığım bir internet sitesini godaddy hosting hizmeti altında yayına almak istediğimde böyle bir hata aldım, "This program is blocked by group policy hatası". Hangi program grup ilkelerini nasıl ihlal etmiş kafam basmadı bu saatte?

Not: Baktım, bin\roslyn\csc.exe adında bir sistem dosyası, silince de bu sefer asp.net hata veriyor?

mbologlu

01.08.2019 00:05

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 2 Ağustos 2019 16:43
  9

  Hiç başıma gelmedi ama merak edip biraz okudum, .net ile hazırlanmış bir web uygulamasını Godaddy'de barındırmak için yapmanız gerekenler:

  1. web.config dosyasında <system.codedom></system.codedom> içerisinde kod yazmadığına emin olmak

  2. <system.web> </system.web> içerisinde <trust level="Full"/> yapmak

 • 2 Ekim 2021 09:03
  1

  internet olmadığı zamanlarda bu kadar çok dil, araç, framework, sunucu ortamı vb yoktu, çok çok syntax error ya da runtime error alırdınız onu da kodlara bakarak zaten bir şekilde yazım hatası ya da buffer overflow şeklinde debug ederdiniz. bugün sırf entegrasyon uyumsuzluklarından kaynaklı ve çözümü herhangi bir dokümantasyonda yazmayan bir hatayla uğraşmak bambaşka bir durum.

  not: eski yazılımcı değilim, sadece okuduklarımdan döneme dair durum tespiti yapıyorum

 • 2 Ekim 2021 08:01
  0

  internet yokken insanlar nasıl program geliştirebiliyorlarmış gerçekten inanmak çok güç. böyle bir hatanın böyle bir çözümü olabileceğini birisine sormadan ve cevabını görmeden nereden bulabilirsin ki? onlarca dil ve framework özelinde binlerce hata var ve internet olmasa çözülebilmeleri mümkün değil

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
GoDaddy This program is blocked by group policy hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.