5.00 / 1 oy

Wordpress Tablo Düzenleme Plugin Tavsiyesi

Wordpress, bir içerik yönetim sistemi olarak halihazırda mevcut araçları ile zaten çok kullanışlı olsa da bazı durumlarda plugin olarak daha da kullanışlı çözümler üretilebildiği için kullanımı daha da pratik olabilen bir cms. HTML içindeki tablolar için de bu durum geçerli, wordpress içerisinde dahili bir tablo düzenleyici olmadığı için tablolarınız için eklenti kurarak HTML kodu yazmaya gerek kalmadan tablo ekleyebilir, düzenleyebilir ve hatta import/export edebilirsiniz.

Bir internet sitesindeki mevcut bir tabloyu da import edebiliyor olması ve ücretsiz olması nedeniyle benim en severek kullandığım wordpress tablo eklentisi TablePress. Her ne kadar alternatif tablo düzenleme plugin'leri de olsa da bana en çok imkanı ücretsiz olarak tanıdığı için TablePress her internet sitesinde ilk eklediğim eklentilerden birisi.

TablePress plugin'i ile yeni bir tabloyu görsel arayüzden ekleyebilir ve shortcode'unu istediğiniz sayfaya ekleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak datatable (bir jquery eklentisi) özelliğini de tablonuza eklemenize olanak tanıyor ve mevcut tablolara satır/sütun ekleme konusunda da son derece pratik bir arayüzü var.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress 301 yönlendirmesi için plugin tavsiyesi

bkz: Wordpress Akismet Nedir ve Ne işe Yarar?

bkz: Wordpress $ is not a function hatası ve çözümü

bkz: Wordpress'te Tüm Yazıları Toplu Olarak Silmek

bkz: Wordpress'te Kurulu Tema Nasıl Silinir?

bkz: Wordpress'te JQuery Kodu Nasıl Eklenir?

ferrari

01.08.2021 07:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress Tablo Düzenleme Plugin Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.