5.00 / 1 oy

Wordpress sitedeki kırık linkleri bulmak

Wordpress, 3. parti eklenti yüklenebilen bir içerik yönetim sistemi (cms) ve artık ihtiyaç duyabileceğiniz ve aklınıza gelebilecek tüm araçlar wordpress içerisinde plugin olarak eklenebilir duruma gelmiş. İnternetten aradığınız bir çok araç, sunucu üzerinde sadece site içinde çalışacak şekilde eklenebiliyor ve bu araçlardan birisi de sitedeki kırık linkleri bulmak.

Özellikle eski bir internet sitesini wordpress ile yeniden düzenledikten ve yayına aldıktan sonra bazı url'lerin değişmesine bağlı olarak eski url'ler kırık linke dönüşebiliyor. Sitedeki kırık linklerin tespit edilmesi ve istediğiniz sayfaya yönlendirilebilmesi ile google indekslerinden kaldırılabilmesi için öncelikle bu linkleri tespit edebilmek gerekiyor.

Wordpress'te site içindeki kırık linkleri tespit edebilmeniz amacıyla kullanmanızı tavsiye edebileceğim plugin, Broken Link Checker | Finder eklentisi. Bu plugin ile wordpress ile hazırladığınız internet sitesinin içindeki tüm kırık linkleri ve kaynağı olmayan resim dosyalarını tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Kırık linkleri bulan internet siteleri

bkz: PHP'de ana dizindeki dosyalara nasıl link verilir?

bkz: adshrink.it açılmıyor adshrink linklerini nasıl açabilirim?

bkz: Chrome'da okuma listesindeki linkleri yeni sekmede açmak

bkz: XML'de Namespace prefix g on image_link is not defined hatası ve çözümü

bkz: PHP'de sunucudaki bir dosyayı silmek (unlink)

ferrari

08.08.2021 21:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress sitedeki kırık linkleri bulmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.