5.00 / 1 oy

Chrome'da okuma listesindeki linkleri yeni sekmede açmak

Google Chrome'a yeni eklenen okuma listesi (reading list) özelliğini çok faydalı buldum. Okumaya yeterince zamanımın olmadığı yazıları ve haberleri bookmark olarak işaretleyen ve klasörler dolusu binlerce bookmark içinde sonradan kaybolan birisi olarak artık bookmark'ları sadece sık kullanılan linkleri eklemek için kullanıyorum; okumaya zamanımın olmadığı haberleri ise okuma listesine ekleyerek daha sonra buradan görüp okuyorum. Okuduğum ve henüz okumadığım yazıları filtrelemesi de bir diğer güzel özelliği.

Chrome'da ve Chrome mobilde her zaman linkleri yeni sekmede açmak gibi bir hatalığım var, bu sayede açık olan penceredeki sayfayı kaybetmemiş oluyorum ve bir seferde tüm açmak istediğim bağlantıları da yan yana açıyorum. Bunu genellikle mouse'un orta düğmesi (middle button click) ile yapıyorum, ama mobilde olunca da sağ tıklayarak yeni sekmede aç seçeneğini seçiyorum. Mobil Chrome'da zaten okuma listesi özelliğini henüz göremedim, ama bilgisayardaki Chrome'da da okuma listesi içindeki linklere sağ tıklayamıyorum ya da orta mouse butonu ile tıklayamıyorum. Ama bunun yerine sol mouse butonu ile bastığımda da her linki doğrudan yeni sekmede açıyor.

Aynı sekmede başka link açamıyor olmak benim için güzel ama arka arkaya birçok bağlantıyı yeni sekmede açamamak da çok kullanışsız olmuş, bu sorunu aşmanın bir çözümü olabilir mi?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Google Chrome'da Silinen Bookmark'ları Geri Getirmek

bkz: Google Chrome'da Adres Çubuğunu Alta Almak

bkz: Chrome'da adresin (url'nin) tamamını göstermek

bkz: Google Chrome içinden javascript'i disable etmek

bkz: Chrome Bağlantınız gizli değil hatası ve çözümü

bkz: Mobil Chrome'da Son Kapatılan Sekmeleri Silmek

elnino

13.06.2021 10:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da okuma listesindeki linkleri yeni sekmede açmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.