5.00 / 1 oy

Fotoğrafın Farklı Noktalarına Nasıl Link Verilir?

Bir e-ticaret sitesinde bir fotoğraf üzerindeki ürülere link vermem gerekiyor. Mesela bauhaus'da şöyle bir örnek var:

html link fotoğrafBu görselde etikete benzer her bir ikon farklı bir ikonu temsil ediyor ve görseldeki farklı noktalara basınca da ilgili ürünün sayfası açılmış oluyor. Html olarak üzerinde farklı absolute pozisyonlarda olan div'ler altında a etiketi içinde etiketler konarak bu uygulama yapılabilir. Ama benim yapmam gereken uygulamada takıldığım iki nokta var.

1. bu uygulama nasıl responsive yapılabilir? absolute position olarak değer verdiğim div'ler mobil tarayıcıda aynı noktaya denk gelecekler mi?

2. bu uygulama birçok görsel üzerinde bir çok farklı ürün için hazırlanacak ve benim bu uygulama için yönetim paneli hazırlamam gerekiyor. Böyle bir html ve css uygulaması üzerine gelen ürünlerin pozisyonları nasıl saklanabilir ve veritabanına yazdırılabilir?

Öz Hakiki Bumblebee

21.09.2020 00:53

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Aralık 2021 00:33
    0

    lookbook diyorlardı buna hatırladığım kadarıyla, bu işlevi sağlayan jquery kütüphaneleri var doğrudan onları kullanmanızı öneririm. fotoğraflara en ve boy gibi değerler yazarak ayrı ayrı farklı noktalara farklı linkler verebiliyorsunuz

  • 1 Mart 2022 03:59
    0

    her bir görsele teker teker absolute koordinat vermek yerine lookboox js ta da jquery pluginlerine bakabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fotoğrafın Farklı Noktalarına Nasıl Link Verilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.