5.00 / 1 oy

Wordpress sitede sayfa aşağı kayıyor

Wordpress ile yeni hazırladığım bir sitede her sayfa açılır açılmaz en aşağı kayıyor, mouse ya da scrollbar ile yukarı çıkmak istediğimde de yine çıkmıyor. Klavyeden home tuşuna basınca ufak bir hareketlenme oluyor ama sonra yine en aşağı kayıyor. Çok anlamsız bir hata ama sizce neden olabilir? Temada sorun olabilir mi?

Edit: kısa bir süre sonra header kısmındaki menüde onlarca ekli olan menü elemanı (sayfa) olduğunu fark ettim. Tek bir sıraya sığmadığı için birkaç sıra menü elemanı dolmuş, muhtemelen temada sticky header da olduğu için otomatik olarak hep gösterebilmek için sayfayı en aşağı kaydırmış. Menüdeki sayfa sayısını 5'e indirince tek bir sıraya sığdı ve sayfanın aşağı kayması sorunu da çözülmüş oldu.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Wordpress Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatası

bkz: Wordpress Visual Composer'da yan yana sıralama yapmak

bkz: Wordpress permalink'lerde 404 Hatası ve Çözümü (Plesk)

bkz: Google Tag Manager Wordpress Siteye Nasıl Kurulur?

bkz: Wordpress Siteye Google Analytics Kurulumu Yapmak

bkz: Wordpress Database Update Required Hatası ve Çözümü

ferrari

16.07.2021 07:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Ekim 2021 03:23
    3

    ayağımı masaya uzattığımda topuğum space tuşunun üstüne gelirdi ve sayfa da aşağı kayardı. bunun space tuşundan kaynaklandığını anlamam çok zamanımı aldı ama tarayıcıda sayfayı space tuşu ile aşağı kaydırabileceğimi de kalıcı olarak böyle öğrenmiş oldum. sizin durumunuz muhtemelen daha teknik bir problemdir ama yine de ayağınızı masaya uzattıysanız space tuşuna basıp basmadığına bir bakın derim :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress sitede sayfa aşağı kayıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.