5.00 / 1 oy

Windows 10 için Malware Güvenlik Programı Önerisi

Malware (bkz: Malware Nedir?) konusunda bilgilendirme yazısı yazan yazara teşekkürlerimi sunarım ama keşke Windows kullanıcılarının malware tarzı zararlı uygulamalardan korunabilmek için kullanmaları gereken programları da öneri olarak belirtseymiş harika olurmuş. İnternette arama yapınca hep gizli sponsorlu yazılar ve videolar çıktığı için neyin doğru neyin yalan olduğunu da anlayamıyoruz.

Örneğin bir sitede kaspersky'nin malware protection konusunda en başarılı program olduğu yazılırken başka bir sitede ise spyware ve malware konularında en etkili korumayı yapan antivirüs (güvemlik uygulaması demek belki daha doğru olur) programının Eset olduğu yazılmış. Biz düz bilgisayar kullanıcılarının hangi zararlının ne amaçla hazırlandığını ya da bize vereceği zararların kategorilerini bilmek yerine tümü için en iyi korumayı sağlayan güvenlik programını bilmesi daha pratik olur diye düşünüyorum. Bu konuda da yazar arkadaşa lisanslı ve ücretli programların kullanımını teşvik etmek gerekliliği konusunda katılıyorum.

Örneğin ben bir süredir Eset kullanıyorum ve program birçok tehdidi anlık olarak engelliyor ve mesaj veriyor; haliyle ben de tüm online tehditlere karşı güvende olduğumu hissediyorum ama hem uygulamanın, hem de benim göremediğim ve fark etmediğim şeyler haliyle asıl tehditler oldukları için neye karşı savunmasız olduğumu da bilmiyorum. Malware'lerden korunmak için tek başına yeterli olduğunu düşündüğünüz programlar var ise öneri mahiyetinde isimlerini yazarsanız ücretini ödeyelim de onu satın alalım ve kafamız rahat etsin. 

afsaroglu

11.12.2020 17:54

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10 için Malware Güvenlik Programı Önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.