5.00 / 1 oy

VirtualBox için Windows XP Nereden Download Edilebilir?

Gece gece kendimi soktuğum sinir harbinin önceki aşamaları için;

bkz: Easycap driver nereden download edilebilir?

bkz: Easycap Usb Ses Sorunu

Yabancı forumlarda Easycap programlarının Windows XP işletim sistemi döneminde hazırlanmış olmalarından dolayı Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde hatalar verdiği ve Windows XP kurulu makinelerde sorunsuz çalışabileceği yazılmış. Ben de bilgisayarı formatlayacak kadar kafayı yememiş olduğum için çözümü sanal bir işletim sistemi kurarak çözmekte buldum.

VirtualBox gibi sanallaştırma programlarının sadece isimlerini biliyorum ve daha önce hiç kullanmadım. İnternette Linux dağıtımlarının VirtualBox gibi sanallaştırma programları için de hazırlandıkları bilgisi ile yola çıkarak Microsoft'un artık destek vermeyi bıraktığı ve gelir de elde etmediğini düşündüğüm Windows XP işletim sistemini internetten VirtualBox için indirip kurmayı denedim. Açıkçası internette bulduğum tüm Windows XP kurulumları ISO formatında ve uzun uzun kurulumlar istedikleri için gece gece yorgun olmamın da etkisiyle kurulumu yarına bıraktım. Ama mantık olarak VirtualBox'a direk import edilebilen ve böyle uzun kurulumlar gerektirmeyen hazır dosyalar olması gerekmez miydi?

Eğer Microsoft'un da destek verdiği ve yasal olan böyle işletim sistemi kurulumları varsa internetten nereden bulabilirim?

hasan

27.12.2020 03:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
VirtualBox için Windows XP Nereden Download Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.