5.00 / 1 oy

Easycap Usb Ses Sorunu

Önceki sorumda (bkz: Easycap driver nereden download edilebilir?) sürücüleri internetten emsal bir ürün için buldum ve program da içinden çıktığı için problemimin bir kısmını çözdüm ve mutlu sonun ilk aşamasını yaşayabildim. S-video çıkışından aldığım görüntüyü bu program yardımıyla bilgisayara aktarmayı başardım, ama kameranın ses çıkışından rca kablo ile ses çıkışını alıp Alfais 4522 Usb Rca Capture EasyCAP Kamera Uydu Kayıt Kartının RCA girişlerinden beyaz/kırmızı olan girişlerine taktığımda hiçbir ses alamadım. Sarı giriş zaten video için olduğu için onu da denemiş olmakla birlikte mono bir sesi kırmızı ya da beyaz input'tan almam gerekirdi.

Sonra yabancı forumlarda araştırma yapınca aslında EasyCap usb dönüştürücüsünün ABD'de yıllar önce piyasaya çıkmış olan EZCap adında bir ürünün ucuz muadili olduğunu ve bu ucuz dönüştürücülerde ses alamama gibi sorunlarla sık sık karşılaşıldığını öğrendim.

Açıkçası buraya kadar gelmişken bir-iki ufak düzenleme ile bir şekilde kameradaki sesleri de bilgisayara aktarmanın yolunu bulabileceğimi düşünüyorum, sizce herhangi bir yerde hata yapıyor olabilir miyim ya da bu problemi çözmenin doğrudan ya da dolaylı bir çözümü olabilir mi? En son çare olarak görüntüye ilave olarak sesi kameradan son ses açıp bilgisayardan mikrofon ile almayı düşünüyorum ama bunun daha mantıklı bir çözümü olmalı..

hasan

27.12.2020 02:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Easycap Usb Ses Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.