5.00 / 1 oy

Uzaktan Mülakat Nasıl Yapılır ve Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Bir firma, açılan bir pozisyon ile ilgili uzaktan zoom bağlantısı ile beni mülakata almak istediklerini söylediler. Yüz yüze mülakatlarda tecrübesi olan birisi olsam da uzaktan mülakat yapılacağını duyunca tedirgin oldum. Benzer deneyimler yaşayan yazar arkadaşların önerilerini alabilmek için bu başlığı açmak istedim.

Birincisi mülakattaki canlı yayına telefon ile mi yoksa bilgisayar ile mi katılmalıyım ilk sorum bu. Telefonla katılırsam elimde telefon, çok ciddiyetsiz görünürüm diye korkuyorum.

İkinci sorum, ne giymem gerektiği ve arka fonumun ne olması gerektiği ile ilgili. Bir tarafım, iş ciddiyeti gereği takım elbise giymem gerektiğini söylüyor. Ancak öte taraftan evden çalışacağım bir pozisyon için takım elbise giyip sanki normalde her gün evde takım elbise gömlek kravat takıyormuş gibi görünmek de ciddiyetsiz gibi geliyor. Arka fon olarak da düz bir duvar mı koymalıyım yoksa salonun duvarındaki şık bir tabloyu mu göstermeliyim bilemedim.

Ses konusunda bağırmak durumunda kalmamak için mikrofon kullanmayı düşünüyorum. Ama teknik olarak ihtiyacım olabilecek farklı donanımlar da varsa lütfen aşağı yazın.

Yanıt verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum ve sağlıklı günler diliyorum.

apexx

03.09.2020 21:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uzaktan Mülakat Nasıl Yapılır ve Tavsiyeleriniz Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.