5.00 / 1 oy

Tırnak batması nasıl tedavi edilir?

Genllikle ayak baş parmak tırnağında görülen tırnak batması hususu bende nasıl olduysa ayak orta parmakta meydana geldi. Daha önce de tırnaklarımı çok derinden kesmişliğim var lakin hiç sorun yaşamamıştım. Fakat nasıl bir acı biliyor musunuz sanki kalbiniz ayak parmağınızmış gibi düşünün. Orada atıyormuş gibi, hayati önemi varmış gibi. Nasıl bir sızı.. Etraftan ne duyduysam denedim resmen. Size özet geçeyim, bende işe yaramadı fakat belki sizde işe yarar da birilerinin derdine çare olabilirim.

  • Soğan: Soğan ile iltihabı çıkart dediler gözüm de yandı ayak parmağımı sıkmaktan canım da yandı lakin ateşi ve ağrısı geçmedi.
  • Sirkeli sıcak su: Sirkeli sıcak su hazırladım. Bir süre beklettim yine bana mısın demedi. Bu arada neredeyse her çeşit sirke ile denedim çaresizliktem..
  • Antibiyotikli krem: Daha önce tırnak batması yaşayan arkadaşların dedikleri ve eczanelerde satılan antibiyotikli kremleri de denedim yine olmadı. 

Şimdi benim tıpış tıpış ortopedi doktoruna mı gitmem gerek? Hem de hastanelerde corona virüs cirit atarken!! Ne kadar daha bekleyebilirim bilmiyorum sonumun daha kötü olmasından korkuyorum. Operasyon geçirmek, iğne olmak çok da bana göre değil açıkçası. Sonrasındaki bakım süreci daha sancılı gibi. 

Tırnak batığı çok yaygın olduğu için sizlerden daha fazla dönüş olacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam. Krem adı olur tedavi yöntem olur her tavsiye olur. 

 

uzaklar

02.12.2020 21:48

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tırnak batması nasıl tedavi edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.