5.00 / 1 oy

System of a down'ın en güzel şarkısı hangisi?

System of a down grubu bazıları için çok şey ifade ederken bazıları için kaliteli müzik yapsalar da grubun Türk'lere karşı takındıkları tavır dolayısıyla eleştilmekte, çoktan kara listeye alınmış bulunmaktadır. Bugün din, dil, ırk, siyaset yapmadan, bu tarz şeyleri tamamen konu dışında tutarak System of a down grubunun en iyi şakısını konuşalım isterim. Aslında System of a down deyince ilk önce grubun vokali Serj Tankian akla geliyor. Her türden şarkıyı eşsiz sesiyle yorumlaması, sesini oldukça iyi kullanması, delilikleri ve tabii çirkinliği ile.. 

System of a down'ın diğer benzer grupların yapmış oldukları şarkıların aksine farklı bir tarzı var. Şarkıların kendi içindeki duygu durum değişikliğini çok rahatlıkla hissediyorsunuz. Bir an hüzünlü bir şarkı dinliyormuş hissini yaşarken bir bakmışsınız aynı şarkı içinde öfkeyi, kırgınlığı ve kızgınlığı yaşıyorsunuz.  Bu bahsettiğim özellikleri barındıran ve benim en sevdiğim diyemeyeceğim de en en sevdiklerim, ne kadar dinlersem dinleyim vaz geçemeyeceğim System of a down şarkıları şu şekilde: önceliği dinlediğim ilk anda vurulduğum ve hala da her dinleyişimde beni farklı bir diyara ve ruh haline götüren "atwa" ya veriyorum.

  • Chop suey
  • Toxicity
  • Aerials
  • Lonely day
  • B.Y.O.B.
  • Hypnotize

Sizin en beğendiğiniz System of a down şarkısı hangisi?

 

Muammer Doğan

04.12.2020 19:04

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
System of a down'ın en güzel şarkısı hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.