5.00 / 1 oy

Swarm nedir?

Yer ve konum uygulaması olarak hayata geçen swarm uygulaması benim için bir zamanlar geçirdiğim yaşadığım anıların hafızaya alınması ve hep bir yerde kayıtlı olması açısından çok eşsiz bir uygulamaydı. Aslında sadece konum ve nerelere gittiğinizi göstermek için değil de arkadaşlarınız ya da tanıdığınız kişilerin de gittiğiniz yerlerde yakınınızda olup olmadığını da görebilmeniz açısından avantaja sahipti. Hatta tek başınıza tatile gittiğinizde sizinle aynı yerde olan ve uyumlu olacağınızı düşündüğünüz yeni kişilerle tanışma imkanı bile sağlıyordu swarm uygulaması. Neden peki hep geçmiş zaman kullanıyorum çünkü bazı bozuk kişiliklerin her güzel şeyi mahvettiği gibi swarm uygulamasının bu güzel yönünü de kötüye kullanarak şimdilerde sadece saçma ilişkilerin yaşandığı bir yere dönüşmesine sebep oldu. Bir ara gittiğim yerleri instagram yerine swarm’dan paylaşırken şimdi tekrar instagrama dönmek zorunda olmak bile beni çileden çıkarıyor.  

Benim için bir başka avantajı da ilk defa gittiğim bir yeri beğenmişsem eğer swarm’da kayıtlı olarak tutardı. Böylece başka bir zaman mekan aradığımda ya da burası iyi miydi gelmiş miydim daha önce gibi sorular yaşamadan hemen kontrol edebilirdim. Belki bir gün tekrar kullanmaya başlayabilirim. Bu sefer check-in filan yaptığımda sadece belli kişilerin görmesine müsade ederim. Ne zaman neredeydim, kimleydim, ne yedim ne içtim gibi anı biriktirmeyi seven biri ve arada eskilere dönmeye meraklı olanlar için eşsiz olduğunu düşünmekteyim. 
 

semraibrahim

06.01.2021 23:04

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Swarm nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.