5.00 / 1 oy

Sudoku kitap tavsiyesi

Sudoku oyunu çıktı çıkalı favori oyunum benim. Bağımlılık yaptığını söyleyebilirim. Özellikle basit seviye oyundan başlayıp seviye zorlaştıkça ve zor olanı çözebildikçe insan daha bir şevkle oyuna sarılıyor. Tıkandığı yerde inatlaşıp çözebilmek uğruna daha fazla hırslanıyor. Bir de alzheimer hastalığına yakalanmamak için beynin sürekli bu tarz oyunlar ve bulmacalar ile çalıştırılması gerektiğini okuduğumdan beri her gece mutlaka bir sudoku testi bitiriyorum. Uzun yolculuklarda ise yanıma sudoku kitabı alıp onunla tüm yolculuğu keyifli bir ana çevirebiliyorum. 

Özellikle bazı online sitelerdeki sudoku oyunları da yanınıza sudoku test kitabı almayı unuttuğunuz zamanlarda ya da masa başı çalışırken canınız sıkıldığında alışveriş sitelerinde gezinmekten çok daha iyi bir alternatif oluyor. 

Evrensel bir oyun olması ise herhangi bir dil bilme gereği duymadan rahatlıkla farklı ülkelerdeki sudoku bulmacalarını çözmenize olanak sağlamaktadır. Bu sebeple de şimdiye kadar online platformlarda sudoku testi bulamama gibi bir zorlukla hiç karşılaşmadım. Fakat uzun süredir sudoku oynayan biri olarak sanırım piyasadaki çoğu sudoku kitabını almış durumdayım. Yine de kıyıda köşede kalmış bildiğiniz sudoku test kitapları varsa ya da dijital sudoku oyunları gibi farklı alternatifler varsa önerilerinize açığım. Mesela aynı sudokunu farklı oyuncuların aynı anda çözmeye çalıştığı ve en kısa sürede hatasız çözenin kazandığı bir turnuva gibi. Bence oldukça keyifli olurdu. Gerçi belki de vardır turnuvalar. Benim aklıma geldiyse muhtemelen çok önceden yapılmış olabilir. 
 

mmaajjesty

08.01.2021 21:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sudoku kitap tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.