5.00 / 1 oy

Şok tabancası nereden satın alınabilir?

Son zamanlarda haberleri izlediğimde artık iyice psikolojim bozulmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde sokakta yürüyen turistleri arkadan yaklaşan kağıt toplayıcısının nasıl bıçakladığını gördükten sonra da hepten sinirlerim alt üst oldu. Arkadan gelip de et keser gibi arka arkaya bıçaklamak nasıl bir vahşettir? benzer bir şey bizim başımıza gelse bizi koruyabilecek kimse var mı? kendi başımızın çaresine bakalım desek eli bıçaklı saldırgana karşı ne gibi bir önlem alabilirsiniz ki?

Önce biber gazı gibi caydırıcılar düşünüyordum ama bu canavarlara karşı kendimi biber gazıyla savunabileceğime de inanmıyorum artık, bundan kaçıncaya kadar arkamdan tekrar yetişir bu psikopatlar. Sonra aklıma amerika'da polisler tarafından kullanıldığını bildiğim bir alet geldi. Bu alete amerika'da taser gun diyorlar, bizde de şok tabancası olarak geçiyor. Kendini savunmak isteyen kişiler için karşıya elektik şoku uyguluyor ve kaçabilmenize ve kendinizi koruyabilmenize imkan sağlamış oluyor.

Acaba şok tabancası almak istesek nerede satılır ya da kimler satın alabilir bilgisi olan var mı?

Not: Şok tabancası almak, taşımak ve kullanmak ne kadar yasal ya da değil bilmediğim için bu soru için de ilerleyen saatlerde yeni bir başlık açacağım.

Edit: Şok tabancası taşımak yasal mıdır?

alagirl

30.01.2021 12:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Mart 2022 10:53
    0

    umarım şok tabancası öyle kolaylıkla erişilebilir ve satın alınabilir bir şey değildir, evden çıktığım an herhangi bir psikopata maruz kalma fikri zaten yeterince tedirginlik vericiyken bir de böyle eziyet ettirici aletleri kullanabilir olmaları fikirlerini kafamdan elemek istiyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şok tabancası nereden satın alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.