5.00 / 1 oy

Sinovac Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Sinovac aşısı uygulamaları fazlar halinde devam ediyor. Sağlık elemanlarına ve yaşlı vatandaşlara öncelik verilen sistemde sıra yavaş yavaş orta yaşlı vatandaşlara doğru ilerliyor takip edebildiğim kadarıyla. Sinovac aşısının yan etkileri konusunda dünya basınında çıkan haberleri araştırdım ama sosyal medyada yer alan ve pek olumsuz yan etki yorumları göremedim. Aşının yapıldığı kolun o bölgesinde biraz ağrı oluyormuş ama çocukluğunda verem aşısı olanlar da benzer bir ağrıyı yaşamışlardır ve bu ağrı da gayet normaldir diye düşünüyorum. Bunun ötesinde yorgunluk, baş dönmesi ya da eklem ağrısı gibi yan etkileri yaşadığından bahseden insanlar var ama bu yan etkiler de ilk 24 saat sonunda sona ermiş. Vücuda enjekte edilen virüslerin etkin olmamasından dolayı zaten bir yan etki olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Sinovac aşısı olan arkadaşların yorumlarını yazması ve yan etki gözlemleyenler olursa buradan bilgi vermesini rica ediyorum. Özellikle alerjik rahatsızlıkları ya da istisnai durumları (halihazırda covid olmak ya da hamile olmak gibi) olan arkadaşların da durumlarını ve yaşadıkları yan etkileri paylaşmaları herkes için çok faydalı olur.

meri44

29.01.2021 16:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sinovac Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.