5.00 / 1 oy

Scart Kablo Bilgisayara Nasıl Bağlanır? Uygun Adaptör Hangisi?

Evdeki eski video kameranın kasetlerini dijitalleşebilmek için verdiğim mücadeleyi burada adım adım anlatmaya devam ediyorum. Henüz kamerayı bilgisayara bağlayabilmeyi başaramadım (bkz: Eski Video Kamera Bilgisayara Nasıl Bağlanır?) ama televizyona bağlayabilmeyi başardım (bkz: Eski Video Kamera Televizyona Nasıl Bağlanır?).

Amacım, anolog çıkışa sahip video kamerayı bir şekilde dönüştürücü adaptörler kullanarak dijitalleştirebilmek ve bilgisayara bağlayabilmek. Ama S-video-RCA dönüştürücü kablolardan iki tanesini denemiş olmama rağmen ikisi de çalışmadı. RCA çıkışından TV'nin RCA girişine bir tarafı tek, diğer tarafı üçlü kablolardan da alıp denedim ama o da işe yaramadı. Artık kameranın çıkışının arızalı olduğunu düşünerek denemekten vazgeçmiştim ki evde elime kazara eski bir S-video kablosu çıktı ve iki ucu da S-video olan kabloyu scart dönüştürücüye takınca TV'de birden görüntü geldi ✌

Artık kameranın S-video çıkışının çalıştığını biliyorum, RCA çıkışından da 3.5mm kablo ile ses almayı başardım. Şimdi sıra geldi bu görüntüyü bilgisayara nasıl aktarabileceğime ve dijitalleştirebileceğime.. Scart girişinden yayını TV'ye aktarabildiğime göre aynı mantıkla scart dönüştürücü kullanarak görüntüyü hdmi ya da vga kablo ile bilgisayara da aktarabilirim diye düşünüyorum. Ondan sonra zaten Sony'nin PlayMemories uygulamasından (bkz: Sony PlayMemories Home Programı Nasıl Kullanılır?) kasetleri dvd'ye ya da usb'ye kaydedebilirim.

Sizce dişi scart kablo girişi ile bilgisayara görüntü aktarmak için en uygun dönüştürücü hangisidir? Eğer S-Video ile dönüştürme şansım varsa o da mevcut durumda işimi görür ama bu sefer de ses ile ayrıca uğraşmam gerekeceği için scart'taki görüntüyü bilgisayardan dijitalleştirerek kaydetmek sanırım en mantıklısı olacak.

hasan

10.12.2020 18:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Scart Kablo Bilgisayara Nasıl Bağlanır? Uygun Adaptör Hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.