5.00 / 1 oy

Sarıca arılardan nasıl kurtulabilirim?

Önceki soruda balkonda türlerinden emin olamadığım bir arı çeşitinin yuva yaptığından bahsetmiştim. Kovanı göremesem de hepsi aynı deliğe girip çıktıkları için içinde bir arı kovanı olduğundan oldukça eminim. Fotoğraflarını arılardan anlayan bir arkadaşıma gösterdim ve bu arıların sarıca arı türü olduğunu söyledi. Kendisine soramadım ama bildiğim kadarıyla bu sarıca arıların bal yapmak gibi bir özellikleri olmadığı gibi saldırgan özellikleri de var ve balkonca yemek yedirmezler ve sokma ihtimalleri de var. Arı sokmasına karşı alerjim olup olmadığına bile emin değilim ve bu sarıca arıları kovmak istiyorum. Duman yaksam saldırırlar mı acaba bilemedim, bildiğiniz bir arı tuzağı gibi bir şey var mı?

Bayram Ayyıldız

09.09.2019 14:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Kasım 2021 10:57
    0

    eğer yuva yaptılarsa kahve yakarak kurtulmanız falan pek olası değil, kendiniz kovanı uzaklaştırmaya kalkarsanız da ciddi risk var. en temizi arıcılardan yardım istemek muhtemelen ya da saldırganlık durumu varsa belki ilaçlama yoluna gidilebilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sarıca arılardan nasıl kurtulabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.