5.00 / 1 oy

Açık Havada Yemek Yerken Gelen Arıları Kovmanın Yolları

Özellikle açık havada balık ve tavuk gibi et yemeklerini yerken biriken arılardan dolayı yemek yiyemez olduk, yaz boyu hiç ortalıkta olmayan arıların bir anda gelmesinden de yakınlarda bir yerlerde bir kovan kurduklarını tahmin ediyorum, umarım çok da yakınlarda değildir. Gelen arıların tümü bal arısı değil, sarı arılardan (sanırım sarıca diyorlar).

Masanın iki ucunda sürekli olarak kahve yakıyoruz ve kahve dumanı varken masaya fazla yaklaşmıyorlar gerçekten de, ama her yemekte sürekli olarak kahve yakmaktan da yorulduk ve sıkıldık. Balkona cibinnik yaptırmayı bile planlıyoruz, o derece..

Arıları kovman için daha etkili ve mümkünse daha pratik bir yöntem arayışındayım. Bu teknolojik bir alet ya da yemeklere zarar vermeyecek (sprey ve ilaç tarzı şeyleri istemiyorum) ışık tarzı şeyler olabilir. Bildiğiniz farklı bir yöntem varsa cevapları burada toplayalım lütfen.

yagmurhuzun

26.09.2020 13:55

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Açık Havada Yemek Yerken Gelen Arıları Kovmanın Yolları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.