5.00 / 1 oy

Reseller Hosting (Bayi Hosting) Nedir?

Reseller Hosting (Bayi Hosting), hosting firmalarından barındırma hizmetlerini kendi müşterilerine satmak isteyen daha küçük ölçekli hosting ve yazılım firmaları için üretilmiş bir modeldir ve uzun zamandır da yaygın olarak kullanılmaktadır. 10 site barındırılan bir hosting hizmetini 10 farklı müşterisine vermek isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir ve her müşteri kendi site yönetimine ve c-panel'ine sahip olmaktadır. Ayrıca sitelerin hizmetleri birbirlerinden ayrı görünmektedir ve bir sitenin yöneticisi (müşteri) aynı reseller hosting içinde başka bir siteye erişim sağlayamadığı için kapsülleme şeklinde bir koruma da sağlanmış olmaktadır.

Reseller Hosting (Bayi Hosting) için bir tanım yapacak olursak, barındırma (hosting) firmalarının tekrar satılabilir olarak hazırladıkları barındırma ortamlarına Reseller Hosting (Bayi Hosting) adı verilir. Reseller Hosting (Bayi Hosting) hesaplarının saklama alanları ve bant genişlikleri de kullanım şekli çerçevesinde standart hosting hizmetlerinden farklı olmaktadır ve fiyatları da bu çerçevede daha fazla olmaktadır.

Reseller Hosting (Bayi Hosting) sayesinde barındırma hizmeti satmak ya da müşterilerine kendi panellerini sunmak isteyen; ancak barındırma hizmeti verebilecek sunuculara (ve ek donanımlara) sahip olmayan yazılım firmaları da müşterilerine kendi barındırma ortamlarını sunabilmekte ve bağımsız olarak ücretlendirebilmektedir.

oissende

08.02.2021 22:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Reseller Hosting (Bayi Hosting) Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.