5.00 / 1 oy

Radarbot Uygulaması İşe Yarıyor mu?

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorum ve Google Play'de uygulama araştırmayı ve indirip denemeyi de seven bir kullanıcıyım. Bayramdan önce google play'de gezerken radarbot adında bir uygulama görmüştüm, kurup bir deneyeyim nasıl olsa işe yaramaz demiştim ama merakımdan da kurmuştum telefonuma. Radarbot uygulaması, trafikteki radar araçlarını ve sabit radarları kullanıcıya harita üzerinde gösteren bir uygulama. Teknik olarak bir cep telefonunun radarı tespit etmesi mümkün olmadığı için bu cihazın da doğru bilgi vermesine ihtimal vermiyordum ama uygulama farklı bir şekilde çalışıyormuş ve sonuçları da oldukça doğru çıktı.

Öncelikle söyleyeyim, sakin araç süren birisiyim ve hayatımda hız cezası yemişliğim de yoktur. Ama malum bizde karşı şeritte bile trafik kontrol olsa 5 dakika boyunca selektör yaparak diğer şeritte gelmekte olanları uyarmak gibi bir adet var. Savunduğum için söylemiyorum ama böyle bir yardımlaşma hadisesi uzun yıllardır devam ediyor işte. Radarbot uygulaması da bu prensiple çalışıyormuş, içindeki tüm radar ve çevirme bilgileri kullanıcılar tarafından giriliyor ve çoğunlukla da güncel oluyor. Ben bir veri girişi yapmadım ama geçtiğim her kontrol noktasının uygulamada işaretlenmiş olduğunu gördüm. Demek ki yabancı bir uygulama olmasına rağmen bizde de çok sayıda kullanıcısı varmış ve aktif olarak da kullanılıyormuş.

Sonuç olarak uygulamanın çalıştığını gözlemlemiş oldum ama örneğin küçük şehirlerde veri girişi olmazsa çalışması da mümkün olmamış olur. Bu yüzden hiçbir uygulamaya ya da araca güvenerek hız yapmayalım, trafik kurallarına ve yoldaki diğer araçlara da saygı gösterelim.

Aykut79

01.08.2020 10:37

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Radarbot Uygulaması İşe Yarıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.