5.00 / 1 oy

Python ile birlikte kullanılabilecek database tavsiyesi

Python kullanarak hazırlamak istediğim bir proje var ve projenin verileri saklayabilmesi için bir database'e ihtiyacı var. Hız ve performans çok önemli değil ama maliyetler bu proje için daha önemli. Bu sebeple barındırma maliyetlerini minimum seviyede tutabilmek için hangi database'i seçmem gerektiği konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

PostgreSQL'i yüksek maliyetli olacağı düşüncesi ile eliyorum, SQLite ise proje çok dağınık olacağı için pek mümkün görünmüyor. MongoDB ve Firebase'e de veri yazma ve okuma sayıları arttığında alacağım faturadan çekindiğim için mesafeli bakıyorum. Şu aşamada bana en mantıklı gelen veritabanı sunucusu MySQL gibi görünüyor ama yine de aklıma gelmeyen hesaplı ve projeyi aksatmayacak bir veritabanı seçimi olabilir mi danışmak istedim.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Python ile üçgen türünü (eşkenar, ikizkenar, çeşitkenar) bulan program

bkz: Python ile ikinci dereceden denklemin köklerini bulmak

bkz: Python ile Pisagor Teoremi kullanarak Hipotenüs hesaplamak

bkz: Python'da Çarpım Tablosu Yapmak

bkz: Linux Terminal'de Python Kodu Yazmak ve Çalıştırmak

bkz: Python ile Rastgele Sayı Üretmek

zirzop

27.05.2021 00:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Mayıs 2021 07:04
    13

    Python tüm bu saydığınız database seçimleri ile kullanılabilir, bu aşamada bir sorun yaşamazsınız ama db maliyetleri konusunda zaten yeterince araştırma yapmışsınız gibi görünüyor. Eldeki donelerle development aşamasında MySQL kullanmayı tercih edebilirsiniz. Beta sürümünde load test yaparsanız zaten performans kısmına da yanıt almış olursunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Python ile birlikte kullanılabilecek database tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.