5.00 / 1 oy

HTML Arama kutusunda yazı yazıp siliyor gibi göstermek

Az önce bir e-ticaret sitesinde görünce dikkatimi çekti, jquery ve css ile sitelerin slider alanlarında yazıp silme efektini arama kutusunda uygulamışlar, yapılabilecek arama terimlerini yazıp siler gibi bir animasyon yapmışlar ve tümüyle placeholder olarak işliyor. Üzerine mouse ile tıklayarak yazı yazmak istediğinizde kayboluyor, yazıyı silince tekrar kendi kendine animasyonuna devam ediyor.

input placeholder type animation

Muhtemelen basit bir jquery plugin'idir ama yapana da bulup entegre edene de tebriklerimi iletiyorum, dikkat çekmesi ve kullanma isteği uyandırması açısından harika bir uygulama olmuş. Yakında muhtemelen bütün internet sitelerinde benzer bir animasyon görmeye başlarız. Benim sormak istediğim ise ben bu sitedeki jquery ya da javascript kütüphanesi ne ise adını bulamadım, nasıl yapılır kısmını zaten plugin kütüphanesinden çözerim de bu animasyonu yapmayı sağlayan eklenti nedir? Eğer böyle bir eklenti yok ise html input ve placeholder özelliği ile böyle bir animasyon hazırlamak mümkün mü?

Öz Hakiki Bumblebee

16.06.2020 02:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
HTML Arama kutusunda yazı yazıp siliyor gibi göstermek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.