5.00 / 1 oy

PTT'de adıma gelen kargo var mı nasıl kontrol edebilirim?

Yurt dışından verdiğim bir sipariş var, Türkiye'ye girdiğinde PTT kargo ile dağıtıma çıkacağını tahmin ediyorum ama elimde bir sipariş takip numarası olmadığı için geldi mi ya da ne zaman gelecek hiçbir fikrim yok kargo hakkında.

PTT gönderi takip seçenekleri arasında sadece tc kimlik numarasına ya da ad soyada göre bir arama seçeneği koymamışlar, güvenlik gereği kimse bir başkasına ait kargoları görememeli bence de mantıklı. Ama ben bana gelen herhangi bir kargo olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Elimde gönderi kodu ya da barkod numarası gibi bilgiler bulunmuyori hatta gönderinin Türkiye'ye ulaşıp ulaşmadığından bile emin değilim.

Özet: Benim adıma bir kargo olup olmadığını PTT'den öğrenebilmek için ne yapmam gerekir? Şubeye gidip sorsam onlar da gönderi kodu soracaklar, gümrükte mi takıldı yoksa dağıtıma çıktı da beni mi bulamadılar nereden öğrenebilirim?

joker_26

05.11.2020 12:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PTT'de adıma gelen kargo var mı nasıl kontrol edebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.