5.00 / 1 oy

Playstation 4 için Harici Hard Disk Tavsiyesi

Merhabalar, 1 TB Playstation 4 Pro için artık oyunlardan yer kalmadığı için harici hard disk bakıyorum. 1 TB hard diskler genelde 300 TL civarlarında ama eğer derseniz ki şöyle bir hard disk var (SSD gibi) ve performansı çok artırıyor, o zaman bütçeyi artırarak bu ürünü almayı da düşünebilirim. Hatta Harici hard diski bu durumda PS'ten hiç çıkarmadan birincil disk olarak kullanmak mümkün olursa bu da güzel fikir olabilir. Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yazabilirlerse memnun olurum.

Hasan81

13.06.2019 16:57

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 18 Haziran 2019 21:59
  23

  Playstation için harici bir harddisk almak çok mantıklı bir hareket çünkü playstation'a bağlı olduğu sürece dahili harddiskten bir farkı yok, bu sayede yer kaplama problemleri ve azalan harddisk alanı gibi dertler sona ediyor. Ayrıca söküp arkadaşınıza giderken onun bilgisayarına bağladığınızda da kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

  İçerisinde el emeği göz nuru save dosyalarınız olduğu için harddisk'e biraz fazla verilip iyi bir seçim yapılması taraftarıyım ben. Bunun daha hızlı yüklemeler ve takılmadan oyun deneyimleri elde etme gibi ek avantajları da var elbette. Marka olarak Samsung, Western Digital ve Seagate markaları fiyat/performans oranları uygun modeller üretiyorlar. Boyut olarak 1 TB yeterli ancak eğer her ay store'un ücretsiz oyunlarını indiren sıkı arşivcilerden iseniz 4 TB'a kadar harddiskler sizin işinizi ancak görür.

  USB bağlantısı ile iletişim kuran en uygun SSD harddisk, takip ettiğim benchmark sitelerinden de onaylanan WD My Passport SSD 1TB. An itibariyle 2.000 TL - 2.200 TL aralıklarında internet sitelerinde satılıyor. Burada haklı olarak neredeyse playstation fiyatı kadar olan bir harddisk ürününü almaya gerek var mı diye sorulabilir. Buna cevaben bu para karşılığında aldığınız şeyin, USB bağlantısı ile sağlanan 300Mbps civarında yazma hızı ve 390Mbps civarında okuma hızı olduğunu söylemek isterim. Özetle ne kadar hız, o kadar az bekleme süresi ve performans.

 • 18 Haziran 2019 11:37
  1

  Samsung 500 GB taşınabilir SSD fiyatı 800 TL. saniyede 540 mb okuma hızı var.

  Buna karşılık 500 GB taşınabilir harddisk yaklaşık 200 TL civarında, 1 TB ise 300 TL.

  Aradaki fiyat farkı karşılığında hem daha hızlı, hem daha uzun ömürlü bir ürün almış oluyorsunuz. Bana sorarsanız artık klasik harddisklerin devri yavaş yavaş kapanmalı

 • aky
  27 Kasım 2021 07:02
  0

  playstation 5 fiyatlarının geldiği duruma bakacak olursak playstation 4 ile oyun hevesimizi birkaç yıl daha gidermek mantıklı olacak gibi görünüyor, ssd fiyatları yine nispeten alınabilir oldukları için bence de mantıklı bir yatırım.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4 için Harici Hard Disk Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.