5.00 / 1 oy

Playstation 4'te Ekran Görüntüsü (Screenshot) Nasıl Alınır?

Playstation 4 oynarken çok enteresan bir olay başınıza geldi ya da rakibinize bir oyunda çok acayip fark attınız ve bu anı ölümsüzleştirmek için ekran görüntüsünü almak istiyorsunuz, ne yapacaksınız? Televizyonun fotoğrafını çekmek gibi bir seçeneğiniz var elbette ama kadaja uzattığınız ayağınız ve çoraplarınız da gireceği için daha iyi bir çözüm olmalı. PC'lerde ekran görüntüsü almak için atanmış bir tuş var tabi, basınca ekran görünrüsünü çat diye alıyır ama PS4 için de benzer bir özellik olması gerekmez mi? İşte bu duyguları yeni yaşamış ve sonrasında da Playstation 4'te screenshot almayı açıp internetten öğrenmiş birisi olarak bu bilgileri benim gibi Playstation 4 ile oyun oynarken nasıl ekran görüntüsü alınacağını bilmeyen kardeşlerim için paylaşıyorum.

- Kısaca kol dediğimiz ve oyunu yönetirken kullandığımız dualshock 2 aletlerinin üzerinde hani bugüne kadar hiç lazım olmayan bir düğme var ya, üzerinde share yazıyor. işte o share aslında paylaş anlamına geliyor. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz noktada share butonuna basın.

- Açılan paylaş ekranında ekran görüntüsü (screenshot) ve video dosyası (video clip) alabileceğimiz seçenekler karşımıza gelecek. Hatta oynadığımız oyunu online olarak yayınlayabilmemiz de yine bu seçenekler arasında mevcut (broadcast gameplay). Burada amacımız ekran görüntüsü almak olduğuna göre upload screenshot seçeneğini seçiyoruz.

- Yüklemek istediğimiz ekran görüntüsünü seçtikten sonra Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından anlık olarak yükleme imkanı da mevcut.

gumanji

14.09.2020 00:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4'te Ekran Görüntüsü (Screenshot) Nasıl Alınır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.