5.00 / 1 oy

Pirge mi Sürbisa mı daha iyi bıçaklar üretiyor?

Sürbisa bıçakları, meşhur Sürmene bıçaklarının en kaliteli örneklerinden birisi. Pirge de bir diğer bıçakları ile meşhur olan Bursa'nın başarılı bir temsilcisi. Her iki marka da son yıllarda internetten satış için yatırımlar yaptı, muhtemelen youtuber'lar ile anlaştı ve reklamlar yaptı ve bugün yerli bıçak denince hemen akla gelen iki firma. Artık bıçak deyince hemen akla Zwilling gelmiyor, tanıdığım çoğu arkadaşım da tercihini artık bu iki markadan yana kullandılar ve tercihlerinden de gayet memnunlar.

Uzaktan yemek yapma kurslarına katılınca anladım ki kocaman şef bıçakları ya da küçücük dilimleme bıçakları aslında sadece şov yapmak için değilmişi aynı zamanda özel işlevleri ile şefin işini kolaylaştıran faydalı aletlermiş ve mutfakta yemek yapıyorum diyen (hele bir de et yemekleri ile ilgisi varsa) herkesin mutfağında 5-6 çeşit bıçak bulunması gerekiyormuş.

Ben de kendi ihtiyaçlarıma göre birkaç çeşit bıçak almak istiyorum ve duvara mıknatıs ile tümünü (zırhı koymasam da olur 😊) yanyana dizerek hem şık hem de kullanımı pratik bir düzen kurmak istiyorum. Bunun için tüm bıçaklarımın aymı marka ve aynı seri olmasını istiyorum. Çanta kullanmak istemiyorum çünkü zaten evde kullanacağım ve elimin altında olmaları lazım. Almak istediğim bıçaklar:

- Şef bıçağı (20+ cm)

- Meyve soyma bıçağı

- Sıyırma bıçağı

- Spatula

 - Zırh (30+ cm)

- Kasap satırı (kurbanlık etler ve kemikleri için)

- Masat

Ayrıca 4 adet de Steak bıçağı almak istiyorum. Her iki markayı da kullananların önerilerini ve karşılaştırmalarını beklerim.

transporter

17.04.2020 13:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Eylül 2022 20:48
    0

    bıçak uzmanı değilim ama her iki markanın da çeşitli bıçaklarını kullanmış birisi olarak hem çelik kalitesi olarak hem de ilk bileme kalitesi olarak oyumu pirge markasından yana kullanıyorum. bu arada listede olmadığı için yazmadım ama zwilling daha pahalı olmasına rağmen bence her ikisinden de çok daha kaliteli

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pirge mi Sürbisa mı daha iyi bıçaklar üretiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.