5.00 / 1 oy

Pipoya başlama rehberi ve soru cevap

Selamlar, Sigarayı bırakmak için Zyban mi Champix mi Daha Etkili? sorumda da bahsettiğim gibi sigarayı bırakmaya çalışmak gibi bir mücadele içindeyim ama sigara yerine bir şey koymamam gerektiğini bildiğim halde uzun yılların verdiği duman alışkanlığımdan o kadar kolay vazgeçemeyeceğimi fark ettim ve pipoya başlamayı düşünüyorum.

Pipo, sadece sigarayı bırakabilmek için bir araç olabilmekten çok da öte bir kültür, yüzlerce yıllık bir tarihçesi var ve sigara sevmemesine rağmen pipodan inanılmaz bir keyif alan insanlar tanıyorum. Benim amacım da başlangıç olarak en azından daha az sigara içebilmeme olanak sağlayacak kadar pipoya kaymak, sonrasında da sigarayı tamamen bırakarak sadece pipo içmek. Bu süreçte de pipo konusunda deneyimli kişilerin verecekleri bilgilere ve sorulara verecekleri yanıtlara ihtiyacım var. Bu sayfayı da sadece benim sorularıma yanıt verecek kişilerden ziyade konuya merak duyan herkesin soru sorabileceği bir sayfa olarak düşünerek böyle bir başlıkla açtım, umarım yeterli katılım olur.

Pipo ve pipo malzemeleri konusunda inanılmaz bir bilgi kirliliği var, tütünler konusunda da herkes tütün bulamamaktan şikayetçi. Bu konuda deneyimli pipocuların bu sorunları nasıl aştıklarını, kendi pipo ekipmanlarını ve pipoya başlangıç için tavsiye edecekleri pipo ve ekipmanları öğrenmek istiyorum. Örneğin 500 TL ya da 1.000 TL ayırarak satın alabileceğim en iyi pipo ve yanında satın almam gereken pipo ekipmanları nelerdir? Pipo tütünleri sanırım online sipariş verilemiyor, hangi şehirde nereden satın alınabilir ve harmanlama konularında ipuçları nelerdir?

ozankaynak

09.10.2020 18:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pipoya başlama rehberi ve soru cevap

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.