5.00 / 1 oy

Sigarayı bırakmak için Zyban mi Champix mi Daha Etkili?

Sigaraı bırakmak için çok kere kendi irademle mücadele verdiysem de artık irademle sigarayı bırakabilmemin mümkün olmadığını kabul etmiş bulunuyorum ama bu, sigarayı bırakmak konusunda pes ettiğim anlamına gelmiyor. İnternetten araştırdığım ve sigarayı bırakma konusunda etkili olduğu söylenen iki ilaç var: Zyban ve Champix.

Bu iki ilacın etken maddeleri konusunda biraz araştırma yaptım ama çok da bir şey anlayabildiğimi söyleyemem. Etki olarak ise her ikisi de, sigara içen her tiryakinin rüyası olan sigaradan tiksindirme görevini yerine getirmeyi vaadediyor. Benim de sigaradan kurtulabilmek için artık başka şansım kalmadığını düşündüğüm için en azından denemedim dememek istiyorum.

Zyban ve Champix ilaçlarından hangisinin sigarayı bıraktırma konusunda daha etkili olduğunu merak ediyorum ama bir yandan da bu ilaçların yan etkileri var mıdır, bu süreçte midemden bir tahatsızlık yaşar mıyım diye de endişeliyim. Bu ilaçları kullanan ve yorumlarını paylaşmak isteyen yazar arkadaşların görüş, öneri ve tavsiyelerine başvurmak için bu soruyu açıyorum.

ozankaynak

23.09.2020 17:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sigarayı bırakmak için Zyban mi Champix mi Daha Etkili?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.