5.00 / 1 oy

Pink Floyd 2021'de Yeni Albüm Çıkartıyor

Pink Floyd denince müzik dünyasında akan sular durur, 1954 yılında kurulan ve psychedelic rock müzik olarak sınıflandırabileceğimiz müzikleri ile özellikle 70'lerde inanılmaz başarılı albümler yapan; sonrasında ise Roger Waters'ın gruptan ayrılması ile David Gilmour öncülüğünde az sayıda daha albüm çıkartmış bir efsaneden bahsediyoruz. Her ne kadar grup üyeleri solo kariyerlerini gayet başarılı olarak sürdürseler de her bir Pink Floyd albümü başlı başına bir dünya olunca insan ister istemez Pink Floyd albümü haberi görünce heyecanlanıyor.

Pink Floyd, 2008 yılında ölen üyesi (klavyeci demeye dilim varmadı) Richard Wright anısına 2014 yılında çıkarttığı The Endless River albümünden sonra başka bir stüdyo albümü yapmayacakları konusunda açıklama yapmıştı. Zaten The Endless River albümü de yarı derleme bir albümdü ve The Division Bell albümünün kullanılmayan kayıtlarının yeniden derlenmesi ile David Gilmour ve Nick Mason tarafından hazırlanmıştı.

Pink Floyd, 2021 yılında bir stüdyo albümü olmasa da daha önce yayınlanmayan bir konser kaydını elden geçirerek yayınlayacaklarını duyurdular. İngiltere'de 1990 yılında misafir sanatçıların da yer aldığı bu konserde aşağıdaki parçalar yer alıyor. Albümün adı ise Live at Knebworth 1990 olarak paylaşıldı.

Shine On You Crazy Diamond, Parts 1-5
The Great Gig In The Sky
Wish You Were Here
Sorrow
Money
Comfortably Numb
Run Like Hell

bkz: Pink Floyd'un en güzel parçası hangisi?

bkz: Pink Floyd Ne Demektir?

bkz: Progressive rock dinlemeye başlayacaklar için 10 albüm tavsiyesi

bkz: Steve Hackett'ın Favori Progressive Albümleri

bkz: Dinleyecek Progressive rock albümleri arayanlar için bilinmedik mükemmel albümler

bkz: Gelmiş geçmiş en iyi progressive rock albümleri

kuandık

16.03.2021 20:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Ocak 2022 20:17
    0

    Pink Floyd bu saatten sonra ancak eski yayınlanmayan canlı kayıtları derleyerek piyasaya çıkartır, zaten tam kadro olma şansları da yok artık ki yeni stüdyo albümü yapsınlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pink Floyd 2021'de Yeni Albüm Çıkartıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.