5.00 / 1 oy

Sennheiser Momentum TW2 Şarj Olma Süresi Nedir?

Sennheiser Momentum True Wireless 2 (bkz: Sennheiser Momentum True Wireless 2 Detaylı İncelemesi) kulaklığını yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve kulaklıklarımın birçok özelliğinden de oldukça memnunum. Ama keşke dokunmatik düğme yerine basılabilir buton kullansalarmış, bir de birden çok kaynak arasında gezinmek istediğimizde uygulamayı açıp farklı bir kaynak seçmek çok zaman alıyor. Örneğin telefondan windows bilgisayara (bkz: Sennheiser Momentum True Wireless Windows Bağlantısı Nasıl Yapılır?) geçmek istiyorsanız uygulamadan connections'a gelip bağlı olduğunuz cihazı değiştirmeniz gerekiyor. Disconnected ve connected deyinceye kadar da tüm süreç toplam 30 saniyeyi geçiyor. Kulaklıkta kaynak değiştir butonu olsa o bile daha iyi olurmuş. Neyse, belki uygulamaya güncelleme gelir de bu şekilde bir iyileşme zamanla mümkün olmuş olur diye umuyorum.

Kendi kulaklıklarımın şarj olma süresini hiç ölçmediğimi fark ederek bugün kulaklıkların ve kutunun şarj olma sürelerini hesapladım, hem not almak hem de benden başka merak eden kişileri aydınlatmak için de buraya da yazmak istedim.

Kutunun ve kulaklıkların tam şarj olması, yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Şarj seviyesini anlamak için de kutunun üzerindeki led ışığa bakmak gerekiyor. Kırmızı ışık, şarjın sıfırlandığını gösteriyor. Turuncu ışık, şarın idare eder seviyede olduğunu söylüyor. Yeşil ışık da tam şarj seviyesi anlamına geliyor. Ancak kulaklığın hızlı şarj özelliği sayesinde 10 dakikalık şarj ile 1 saati aşkın süre kulaklığı kullanmak da mümkün. Kullanma kılavuzunda bu süre 1.5 saat olarak yazıyor olsa da benim gibi son ses müzik ile ve ANC özelliği aktif iken kullandığınızda haliyle bu süre de azalmış oluyor. Tam şarj seviyesinde dolu olan kulaklıklar da 7-21 saat olmak üzere toplam 28 saat kullanılabilir olarak yazıyor ancak yine tam performans kullanmak istediğinizde bu süre de azalmış oluyor.

Eğer kulaklıklarınız telefonunuza bağlı ise, şarj seviyesi %10'a düştüğünde bir bildirim geliyor. Bilgisayarda ise maalesef bildirim gelmediği için zamansal öngörü yapmak da zor oluyor.

frezer

25.12.2020 17:29

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Kasım 2021 00:22
    1

    kulaklığı kullanmaya başlayalı yaklaşık olarak 1 yıl oldu ve bataryanın hem şarj olma süresi hem de kullanım süresi bu sürede biraz değişiklik gösterdi. örneğin artık kulaklığın şarj olması gerektiğini söyleyen uyarı mesajından sonra saniyeler içerisinde kulaklık kapanıyor. ama o boyutta bataryalar ile daha iyisini yapmak muhtemelen zaten mümkün değil.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sennheiser Momentum TW2 Şarj Olma Süresi Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.