5.00 / 1 oy

Paint dosyaları nereye kaydediyor?

Paint programı, Windows'un ilk versiyonlarından beri hayatımızda olan ve anlaşılır arayüzü sayesinde hemen herkes tarafından basit çizimler için tercih edilebilen bir uygulama. Paint programı ile aynı zamanda yakaladığınız ekran görüntülerini de kaydedebilmek mümkün olduğı için screenshot save etmek için de tercih edilmeye devam eden programlardan birisi.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10'da da Paint  programı ile farklı kaydet seçeneğini seçerek kaydetmek istediğiniz görseller (örneğin fotoğraflar ve resimler), kaydetmek istediğiniz dizine kaydedilirler. Farklı kaydet ekranında (save as) kaydetmek istediğiniz klasör sorulur ve seçtiğiniz klasöre de görselleriniz kaydedilir.

Ancak kaydettiğiniz klasörü bulamıyorsanız ve Paint'in default kaydetme klasörünü arıyorsanız Windows'ta Dökümanlarım (Documents) ve Resimlerim klasörlerini kontrol edebilirsiniz.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Google Chrome indirilen dosyaları nereye kaydediyor?

bkz: Youtube'dan indirilen müzikler nereye kaydediliyor?

bkz: OBS Studio Videoları Nereye Kaydediyor?

bkz: Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

bkz: Photoshop'ta Text (Yazı) Aracından Çıkmak için Klavye Kısayolu

bkz: Photoshop'ta SVG Dosyası Nasıl Düzenlenir?

Mustafa Mert

15.04.2021 23:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Paint dosyaları nereye kaydediyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.