5.00 / 1 oy

Photoshop'ta Text (Yazı) Aracından Çıkmak için Klavye Kısayolu

Photoshop'ta yazı yazmak amacıyla kullandığımız text (yazı) aracında yazma işlemini bitirdikten sonra her seferinde mouse ile farklı bir araca tıklıyor ve text aracından bu şekilde çıkıyordum. Ama bir photoshop dosyasında bazen onlarca farklı text yaratmak ve düzenlemek gerekebiliyor. Her seferinde de önce Text'e tıkla düzenle, sonra farklı araca tıkla ki düzenleme tamamlansın, ondan sonra da tekrar text aracını aktive ederek düzenlemek istediğin yazıyı seç işlemi gereksiz zaman alıyor. Ben de internetten araştırma yaparak Photoshop'ta Text (Yazı) aracından çıkmanın klavye kısayolu olmalı diyerek aradığımı buldum. Yapmanız gereken Windows kullanıyorsanız Ctrl+Enter, Mac kullanıyorsanız da Command+Return klavye tuşlarına aynı anda basmak. Bu tuş kombinasyonları ile Text aracında düzenlemenizi tamamlamış oluyorsunuz.

Not: Text aracının klavye kısayolunu da bilmekte fayda var, T tuşuna bastığınızda araçlar arasından Text aracı aktif oluyor ve mouse ile istediğiniz yazıyı seçerek düzenleme yapıyorsunuz ya da yeni bir yazı yaratıyorsunuz. Ctrl+Enter yaptığınızda da düzenlemeyi bitirerek araçtan çıkmış oluyorsunuz.

PicturedLife

24.01.2021 10:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Photoshop'ta Text (Yazı) Aracından Çıkmak için Klavye Kısayolu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.