5.00 / 1 oy

Notebook Ekranı Tozunu Almak için Bez Tavsiyesi

Kullandığım tüm bilgisayarların (notebook ve masaüstü bilgisayar ve hatta televizyon) ekranlarında zaman içinde doğal olarak toz katmanları birikiyor ve gözlü bezi gibi ekran yüzeyine zarar vermeyecek kaliteli bezlerle ekranı silmeye çalışıyorum ama örneğin bu silme işlemini yukarıdan aşağı doğru yapıyorsam bu sefer de ekranın en alt kısmında bir toz katmanı cetvel gibi birikiyor ve burayı temizlemek için de ayrı bir efor sarfediyorum.

Notebook ekranlarında biriken tozları silmek için özel bir bez ve ekranı bozmayacak bir sıvı kullanan varsa kullandığı ürünün adını ve nereden bulabileceğimi yazabilir mi? Eğer tüm bezlerde aynı sıkıntıyı yaşayacaksam aklımda hava kompresörü ile ekrandaki tozları temizlemek gibi bir fikir de var. Üflediğimde tozlar tam olarak kalkmasa da bir miktar nasıl kalkıyorsa hafif güçlü bir kompresörle de ekrana zarar vermeden tozları uçurabilirim belki. Ama öneriniz doğrultusunda ilk tercihim bez oalcak, teşekkürler.

arthurmen

26.09.2020 16:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Notebook Ekranı Tozunu Almak için Bez Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.