5.00 / 1 oy

Kulaklık Kalitesini Test Etmek İçin Müzik Önerileri

Kasım indirimleri çerçevesinde belli ki herkes yine alışverişe yüklenmiş olacak ki birbiri ardına inceleme ve şikayet yazıları görür oldum :) Ben de uzun zamandır takip ettiğim kaliteli bir kulaklığı (Sony WH-1000XM3) satın aldım ve kulaklıktaki bas ve tiz seslerin temizliğine inanamadım. Sevdiğim parçaları tekrar dinliyorum ve sanki daha önce hiç dinlememişim gibi şaşırarak yeniden keşfediyorum.

Bu tür kulaklıklar için daha yüksek ses verimi alabileceğim parçalar arıyorum, baz ve tiz sesleri iç içe barındıran ve dinleyiciyi daha da mest eden rock ve pop parçaları nelerdir mesela? Ya da kulaklık testi amacıyla özel olarak hazırlanmış ses dosyaları var mıdır? 4K televizyon için test videoları var mesela görüntü kalitesinin farkını görebilmeniz ve hissedebilmeniz için. Kulaklığın verebildiği sesleri de test edebilmek ve önizlemesini yapabilmek için benzer amaçlı ses dosyaları ya da şarkılar konusunda burada paylaşım yapabilirsek sevinirim.

Edit: İlk parça benden olsun, youtube'dan başka kaynak bulamadığım için youtube linkini paylaşıyorum: 

Radiohead - Creep (Mimi & Josefin)

dillinger

25.11.2020 00:23

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Mayıs 2022 11:58
    0

    aşırı tiz ve aşırı bass içeren parçalar içeren playlist'ler var. youtube'dan ya da spotify'dan inceleyebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kulaklık Kalitesini Test Etmek İçin Müzik Önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.