5.00 / 1 oy

Netflix Düşük Çözünürlük Problemi Neden Olur?

Evde oldukça hızlı bir internetimiz var ve youtube'dan 4k açtığım bir videoyu bile takılmadan izleyebiliyorum. Ama son bir haftadır Netflix filmlerinde ve dizilerinde muhtemelen 240p civarında aşırı piksellenmeler ve düşük çözünürlüklerle ilgili problemler yaşamaya başladım. Televizyonun kablosuz internetten bağlantısını keserek tekrar bağlamayı, netflix uygulamasını kaldırıp tekrar kurmayı vb denemediğim şey kalmadı. Acaba evdeki diğer cihazlardan aşırı internet tüketen bir bilgisayar mı var diye tüm internete bağlı cihazları da teker teker kontrol ederek kapattım ama yine de çözünürlüğü yükseltemedim. Netflix'i ilk açtığımda (televizyonu yeni açınca) hesabı seçtikten sonra ana ekranın yüklenmesi de yine 2-3 dakikaları bulacak kadar uzun sürmeye başladı. 1 hafta öncesine kadar da hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım..

Benzer problemler yaşayanlar ve çözüm üretebilenler varsa ne yapmam gerektiği konusunda fikir verebilirlerse çok sevinirim.

Korkut Kaya

14.08.2020 08:55

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Netflix Düşük Çözünürlük Problemi Neden Olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.