5.00 / 1 oy

Nemrud'un Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

Hem Asia Minor'ın (bkz: Asia Minor'ın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?) hem de Nemrud'un yeni albümlerinin çıkacağı bir dönemde olduğumuz için bence progressive müzik severler açısından şanslı bir tarihteyiz. Her iki grup da çok kaliteli müzikler yapmasına karşın çok sınırlı sayıda albüm çıkarttıkları için bu albümler ayrı bir önem taşıyor. İşin üzücü noktalarından birisi ise Türkiye'den çıkan ve böyle kaliteli müzikler yapan bu grupların (Mozaik ve Dr. Skull da bu listeye eklenmeli) hak ettikleri tanınırlığa sahip olmamaları.

Nemrud'un, Journey of the Shaman, Ritual ve Nemrud albümlerinden sonra 4. albümlerini önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak. Kaynak olarak ise grup üyelerinden Mert Göçay'ın twitter hesabını takip ediyorum ve albümün çıkış tarihini tam olarak söylememiş olsa da çıkmasının eli kulağında olduğunu anlıyorum. Umarım eski albümler gibi yeni albümü de spotify üzerinden dinleme şansımız olur da loop'a alıp her bir parçayı iyice sindire sindire yüzlerce kez dinleyebiliriz.

AchelousGameDev

17.12.2020 19:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Kasım 2021 01:24
    9

    4. Nemrud albümünü ben de geçen yıl bekliyordum ama halen bu albüm çıkmadı (çıktıysa da spotify vs ben bulamadım) nedense. Asia Minor bile yıllar sonra albüm çıkardıysa ve Nekropsi konserler vermeye başladıysa bu yerli progressive müziği için üretken bir dönemin habercisi olabilir. Nemrud gibi bu alandaki en iyi temsilcilerden birisinin de albümünü artık sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nemrud'un Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.