5.00 / 1 oy

Cyberpunk 2077 PC performans iyileştirme düzenlemesi nasıl Yapılır?

Cyberpunk 2077 oyunu bunca bug ile satışa çıkmış olmasına rağmen ortalığı güzel salladı desem sanırım abartmış olmam, bir de birkaç ay daha bekleyerek oyunun yamaları da yayınlandıktan sonra bu oyunu oynayacak arkadaşlar için tam bir şölen var diyebilirim. Oyun net bir şekilde şimdiye kadar çıkmış en güzel oyunlardan birisi, senaryosu bile insanı mest etmeye yetiyor ama spoiler vermemek için oyun incelemesi yapmak yerine doğrudan konuya girmek istiyorum.

Cyberpunk 2077'yi PC'de oynayanlar için garip bir durum var, bu da bilgisayarın donanımsal gücünden bağımsız olarak özellikle grafiksel kısıtlamalar eklenmiş olması. Oyunu PC için konsol grafiklerine limitlemişler gibi bir durum. Yabancı bir forumda memory pool fix adını verdikleri bu düzenleme işlemini görüp uyguladıktan ve performans açısından faydasını teyit ettikten sonra buraya da yazmanın uygun olacağını düşündüm. Bu düzenlemeleri yaptıkan sonra ekran kartınıza bağlı olarak özellikle FPS artışı konusunda çok memnun olacaksınız.

PC'de oyunun olduğu klasöre girin ve engine > config klasörleri altındaki memory_pool_budgets.csv dosyasını excel ile ya da bir text editörü ile açın. PC'nin karşısında yazan poolcpu değerlerini 0 ile değiştirin. Yani "1536mb" yerine "0" ve "3gb" yerine de "0" (tırnaklar olmadan) yazın.

Tüm işlem bu kadar, parametreleri artırmayı da denedim ama bende bir değişiklil olmadı ve en iyi sonucu da 0 vererek aldım.

ultrack

24.12.2020 00:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Cyberpunk 2077 PC performans iyileştirme düzenlemesi nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.