5.00 / 1 oy

Ekşi sözlük neden sık sık açılmıyor?

Türkiye'nin reddit'i olarak gördüğüm ekşi sözlükte son zamanlarda sık sık sayfa açılmama sorunları yaşıyorum, bende mi internet gitti diye bakıyorum ama bende internet olduğunu başka sitelere girebildiğim için anlayabiliyorum. Ara ara bağlanmaya çalışır gibi olduğunda da büyük başarısızlıklar söz konusu diye bir hata verebiliyor. Her gün milyonlarca olduğunu tahmin ettiğim trafik yükünü yavaşlama bile olmadan kaldırabilen bir platform nasıl oluyor da bu kadar sık çökebiliyor merak ettim, acaba saldırılar mı söz konusu yoksa hizmet sağlayıcılarından kaynaklı problemler mi yaşıyorlardır?

akellecioglu

10.06.2020 02:22

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 7 Ekim 2021 00:03
    2

    o kadar trafiği alıp da bu kadar stabil olarak çalışabilmesine şaşırıyorum ben de. her gün milyonlarca request alan bir internet sitesinden bahsediyoruz ki ne kadar hızlı açıldığından da sunucu performansı konusunda çok başarılı oldukları anlaşılabilir. ama aradaki servislerden de kaynaklı olabilecek durumlarda (cloudflare gibi) zaman zaman aksamalar yaşanması da normaldir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ekşi sözlük neden sık sık açılmıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.