5.00 / 1 oy

Mutfak önlüğü ne işe yarar?

Çok mu özenmişim nedir, internetten üzernde komikli yazılar olan mutfak önlüklerinden bir tanesini sipariş ettim, gelenek gereği ben de hemen sipariş eve gelir gelmez mutfağa çok girermişim gibi hemen ocağın başında üzerimde mutfak önlüğü ile mutfaktaki erkek pozumu verdim ve instagram'da paylaşıp kalplerimi aldım, sağolsun arkadaşlar da üzerlerine düşen şakaları ve komiklikleri yorum olarak da yazmışlar ve netice olarak güldük eğlendik.

Mutfak önlüğünü sipariş edeli sanırım 10 gün kadar oldu, ara ara mutfağa girmiyor da değilim hakkımı yemeyeyim ama mutfak önlüğünü neden takmaya devam etmem gerektiği konusunda ciddi bir bilgisizlik yaşıyorum. Makarna yaparken bugüne kadar üzerime bir şey sıçratabilmişliğim yok, öyle hamurla kremayla falan sakarlıklar da yapmıyorum, sonuç olarak mutfak önlüğünü katlayıp bir çekmeyece koydum.

Instagram'da birisinin alıp da çok ilgi gördüğü fark edilen bu gibi ürünler (hele bir de üzerinde komik resimler ve yazılar da varsa) nedense bizde bir satın alma isteği uyandırıyor. Yaklaşık 100 TL para vererek ben de instagram'da çok kalp ve yorum almış bir fotoğraf sahibi oldum ve muhtemelen kendi arkadaşlarımdan da bir kısmının aynı paylaşımı yapmak üzere gereksiz yere mutfak önlüğü satın almalarına zemin hazırladım. Peki mutfak önlüğü evde kendini doyuracak kadar amatör yemek yapan sizler bizler için cidden bir işe yarar mı ve yararsa ne işe yarar bilenler bilgi verebilirler mi?

raskolnikov

21.12.2020 09:45

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Aralık 2020 01:20
    16

    Muhtemelen birazdan sana mutfak önlüğü fazla sana gerek yok ama ben şöyle şefim böyle malzemeler kullanırım diyen kişiler cevap yazmaya başlarlar. ama benim kendi adıma hayatımda gördüğüm en iyi şef kendi annemdir (muhtemelen de herkes için öyledir) ve annemin tuzlu yemekleri de tatlıları da çok güzel hazırladığıını çok iyi bilirim ama üzerinde de bir kere olsun ne bir mutfak önlüğü gördüm, ne de üstüne başına bulaşmış yemek malzemeleri gördüm. Fırında ustalık yapmıyorsanız bence hiç gerek yok, hele steakhouse'cularda giyilen deri mutfak önlükleri falan bana iyice saçma geliyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mutfak önlüğü ne işe yarar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.