5.00 / 1 oy

Mozilla Firefox için reklam engelleyici tavsiyesi Ublock Origin

Chrome'un bilgisayarı yavaşlatmasından çok sıkıldığım için bir süre Mozilla Firefox'a tekrar şans tanımaya karar verdim. Kendisi Internet Explorer'dan sonra hayatıma uzun yıllar önce girmiş ama sonrasında Google Chrome'un sunduğu kolaylıklardan dolayı hep yedekte beklemek durumunda kalmıştı. Tabi Google Chrome'un eklentilerine ve kullanım kolaylıklarına alıştıktan sonra bu eklentilerin Mozilla Firefox'taki karşılıklarını da bulmam gerekti. Reklam engelleyici konusunda adblock'tan çok daha hafif ve işlevsel bir eklenti keşfettim ve buradan paylaşmaya karar verdim. Tarayıcıda reklam engelleyici ne işe yarar diyecek olursanız da en kısa şekliyle, sizi rahatsız eden reklamlardan korur derim. Sitelerin üçüncü parti reklam ağlarına bağlanarak bağlantınızı yavaşlatmasını engeller ve youtube videolarının başlarındaki tanıtım ve reklamları da hiç görmeden geçmenizi sağlar.

Eklentinin ismi Ublock Origin. Kullanıcı yorumlarına bakarak mevcut kullanıcılarının memnuniyetlerini de inceleyebilirsiniz ve tabii ki ublock origin ücretsiz bir tarayıcı eklentisi. Kurduktan sonra istediğiniz sitelerde aktif/pasit hale getirmek için eklentinin içindeki güç simgesine basmanız yeterli.

Not: İnternet sitelerinin ve youtube kanallarının ayakta kalabilmeleri için reklam gelirlerine ihtiyaçları vardır ve ziyaretçilerini rahatsız etmeyecek ölçekte reklam yayınlayan sitelere ve youtube kanallarına bu konuda destek olmamız önemlidir. Reklam yayınlayan bir sitede hiçbir filtreye takılmadan reklam engelleyici tanıtımı yapabildiğim için bu platforma da teşekkürlerimi iletiyorum.

ublock origin

ömer123

30.04.2020 19:35

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mozilla Firefox için reklam engelleyici tavsiyesi Ublock Origin

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.