5.00 / 1 oy

Miles & Smiles süresi dolacak olan miller nasıl değerlendirilir?

Birkaç gündür Türk Hava Yolları tarafından taciz niteliğinde mail yağıyor. Sebep de 31.12.2020 itibarıyla süresi dolacak millerim. Bu salgın ortamında hiçbir yere gitme niyetim olmadığından açıp bakma taraftarı değildim. Bir iki direndim sonra dedim bir bakayım neymiş, ne kadar milim varmış. Yıl sonunda tükenecek millerim 3086 mil, süresinin dolmasına daha bir yıl kalan millerimin ise 1000 mil olduğunu gördüm. O kadar da az bir tutar değil sanki? Genellikle arabamla seyahat ettiğimden ve uçmaktan çekindiğimden az uçuşa rağmen bu kadar birikmesi beni şaşırttı. 

Ödül uçusu olarak kullanabileceğim bilgisi var fakat nasıl işlediğini anlamadım, müsteri hizmetlerini arayacağım uygun bir vakit. Bir de millerin yanmaması için 3 yıl erteleme imkanı varmış. Bu kısım ilk başta nasıl ücretsiz olur diye düşünürken aslında ne kadar pahalı olduğunu şaşkınlıkla öğrendim çünkü her 1000 mil puan ertemek için sizden tam 10 dolar istiyor. E uçak bileti tl ise neden erteleme ücreti dolar oluyor anlamış değilim. 

Birkaç satır aşağıda ise mil puanların shop & miles ile anlaşmalı yerlerde kullanılabileceği yönündeydi. Oraya bakayım bari dedim. Aslında işe yarar birkaç parça gördüm. Bilmiyorum oradaki ürünler muhtemelen piyasa araştırması yaptığınızda pahalı kalıyordur diye düşünüyorum. Şahsen ben yapmadım. Fakat hediye kuponlar var mesela network, boyner, kiğili, mavi ve daha birçok farklı mağazada kullanabileceğiniz. En işe yarar mil puan harcama bu şekilde diye düşünüyorum. 

Bu arada hediye çeklerini de kargo ile gönderiyorlar sanırım çünkü bana adres bilgilerini filan sordu. Müşteri hizmetlerinin çalışma saatini kaçırdığım için öğrenemedim. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. 

alperen

30.11.2020 07:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Aralık 2021 06:26
    0

    yılbaşında bana hediye alarak puanlarınızı değerlendirebilirsiniz, üstelik tüm kartlarınız için her türlü hediyeyi kabul ederim :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Miles & Smiles süresi dolacak olan miller nasıl değerlendirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.