5.00 / 1 oy

Mide bulantısına ne iyi gelir?

Son bir haftadır gün aşırı gelen bir mide bulantısı var. Özellikle akşam yemeklerinden sonra. Yediğim bir şey mi dokunuyor anlamaya çalışıyorum. İlk mide bulantısında geçici olduğunu düşündüğümden hem çok sallamadım hem de ne yediğimi bir yere not almadım. Yediklerimi çıkarmak istemediğimden sırt üstü uzanıp yaklaşık 1 saat yatıp derin nefes aldıktan sonra yoğurt yiyerek bulantının geçmesini bekledim. Bir gün sonrasında yine aynı bulantıyı hissedince bu sefer artık midemde tutmak yerine çıkarmanın daha doğru olduğunu düşünerek banyonun yolunu tuttum. Çıkarmak iyi geldi demek istedim lakin boğaza takılan o gıcık his insanı hayattan soğutuyor resmen. Arkasından tutsun diye yoğurt ekmek yiyeyim dedim, ekmeğin kokusu ayrı bir dert oldu. Sadece yoğurtla geçiştirdim fakat bu sefer ilk günkü gibi etkili olmadı yoğurt. 

Mide bulantısına iyi geldiği söylenen Zencefil çayı yerine taze zencefil kokladım fakat o da bir yerden sonra baydı beni. Zaten de bilen bilir zencefilin çok ağır bir kokusu var. Son olarak sevdiğim bir koku olan lavanta kolonyasını koklarken bir süre sonra bulantının geçtiğini fark ettim. Fakat hangisi bulantının geçmesinde etkili oldu emin değilim. Sizden ricam mide bulantısında etkili bir yöntem ya da ilaç biliyorsanız evde hazır bulundurayım çünkü bu gidişle bir süre daha mide bulantısı yaşayacakmışım gibi geliyor.  
 

leylaca

24.01.2021 23:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mide bulantısına ne iyi gelir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.