5.00 / 1 oy

Matkap için fidan ekmelik toprak delme ucu tavsiyesi

Bahçeye çok sayıda fidan ekmem gerekiyor ve en azından fidan için deliği açma işlemini yaparak zamandan ve enerjiden tasarruf ettirecek bir yöntem aklıma geldi. Evde bir adet eski şarjlı matkap var. Bu matkapların uç kısımlarına takılan matkap uçlarından toprak delme özelliği olan genişçe bir uca ihtiyacım var ama matkapla uyumlu olmasını ve açtığı deliğin çağının da yaklaşık 4-5 cm olmasını istiyorum.

İnternetten sipariş verirsem alacağım ucun matkaba uyup uymayacağından emin olamadığım için bir hurdavatçıya ya da yapı markete giderim muhtemelen ama bu ürün nerede satılır ve bir adı var mıdır tarif edebilmek için? Sağlamlık açısından da bir marka önerisi olan varsa dikkate alırım.

Matkabın markasını hatırlamıyorum, birkaç yıl önce sanırım a101'den satın almıştım. Eğer bu matkap işini görmez derseniz hesaplı ve kaliteli bir matkap tavsiyeniz varsa onu da satın alabilirim, teşekkürler.

gdemir

25.09.2020 08:46

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Mart 2022 01:47
    0

    aslında kelebek yaprak uçlar da istenen çapta delik açabildikleri için kullanılabilir olmaz mı?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Matkap için fidan ekmelik toprak delme ucu tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.