5.00 / 1 oy

En kaliteli sakız markası hangisi?

Sakız konusunda insanlar genellikle sevdikleri türden herhangi bir marka sakızı almayı tercih ediyor ve markaların arasında pek tercih farkı yapmıyor. Hatta 3 al 2 öde gibi kasa önü kampanyaları olduğunda 3 ya da 6 tane alarak birkaç ay idare edecek sakız stoğunu eve tek seferde alıyor.

Pandemi döneminde hemen her sakızı denemiş ve artık sakız bağımlısı olmuş birisi olarak her sakız markasının kesinlikle aynı kalitede olmadığını çok net bir şekilde fark ettim. Kimisinin şekeri hemen biliyor, kimisi ise 5 dakikada hemen sertleşerek daha fazla çiğnenemez duruma geliyor.

Hangi sakız markalarının kötü olduğu konusunda bir marka belirtmeyeceğim, ama hangi marka sakız almayı tercih ettiğimi yazabilirim. Naneli sakız çiğmemeyi seven birisi olarak Vivident Storming beni saatlerce tek bir sakız ile götürüyoruz ve geviş getiriyor hissi vermiyor. Sertleşmeden uzun süre çiğneyebiliyorum ve sakız çiğnedikçe de küçülmüyor (bkz: kaybolmayan sakız :)).

Yazar arkadaşlardan da internette pek tartışılmadığını bildiğim için sakız konusundaki tercihlerini ve en kaliteli olarak değerlendirdikleri sakız markasını yazmalarını rica ediyorum.

 

Editör editi: benzer içerikli bazı diğer başlıklar için;

bkz: sakız çiğnemek acıktırır mı?

bkz: Kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır?

bkz: Nikotin bandı mı nikotin sakızı mı daha etkili?

bkz: Sakız çiğneyince diş kanaması normal mi?

bkz: Şekerli sakız çiğnemek kilo aldırır mı?

bkz: Marketlerde Satılan En Lezzetli Dondurulmuş Pizza Hangisi?

saqopa

05.05.2021 09:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Ekim 2021 00:36
    0

    canınız sakız çektiğinde elinizin altında bulabileceğiniz ilk sakız hangisi ise en güzel olan sakız da odur. arabada soğukta aylarca beklemiş ve sertleşmiş naneli sakızı normalde kimse çiğnemek istemez ama gecenin bir saati canınız sakız çekince torpidodan bu sakız çıkıyorsa dünyanın en güzel sakızı da o anda budur.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En kaliteli sakız markası hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.